Otevřený svět

Novinky a zajímavosti z celého světa

Ostatní

Proč je červený kratom nejžádanější?

Do západního světa proniká stále více přípravků, které se v různých částech planety používají tisíce let. Patř mezi ně kratom, neboli strom Mitragyna speciosa. Typicky se vyskytuje v nížinných tropických deštných lesích Indočíny a jihovýchodní Asie, kde se už odjakživa využívají jeho listy, které mají mnoho přínosů pro zdraví. K nám se dováží obvykle sušené listy, které jsou nadrcené na prášek. Kratom je k dispozici v různých kmenech, u kterých se liší obsah důležitých látek. Největší zájem je o červený kratom, protože se zde nachází nejvyšší podíl alkaloidu zvaného mitragynin. Jaké má tento kmen kratomu účinky?

Úleva od bolesti

Existuje mnoho přirozeně se vyskytujících analgetik. Analgetika jsou skupiny chemikálií známých pro své vlastnosti zmírňující bolest. Některé jsou mocnější než jiné. Studie potvrzuje, že jedním z nejúčinnějších přirozeně se vyskytujících analgetik je 7-hydroxy-mitragynin. Zralé listy červeného kratomu tuto látku obsahují ve vysokém množství. Červený kratom může pomoci s úlevou od bolesti. 7-hydroxy-mitragynin aktivuje opioidní receptory v celém těle. Jakmile se dostane do krevního oběhu, podporuje úlevu od bolesti, ať už způsobuje celkové nepohodlí, nebo se nachází v určité oblasti.

Zlepšení nálady

Červený kratom má rozmanitou chemickou charakteristiku alkaloidů. Kromě 7-hydroxy-mitragyninu obsahuje také 9-hydroxy-korynantheidin, mitrafylin, spciogyninie a mitragynin. Všechny tyto alkaloidy mohou zlepšit vaši náladu. Kratom to dělá velmi zvláštním způsobem. Podporuje pocity uspokojení a euforie. Může vám pomoci zvednout náladu, a proto převládá u lidí, kteří se cítí pomalí nebo letargičtí.

Může pomoci se sedací

Může také pomoci se sedací. Jak může mít bylinka, která zlepšuje náladu, také sedativní vlastnosti? Vše závisí na dávce. Menší dávky vám mohou pomoci zvednout náladu. Pokud si však dáte větší dávku, pocítíte jeho mírné sedativní vlastnosti. Může vám pomoci rychleji usnout a udržet spánek déle než obvykle. Může se také ukázat jako cenný, pokud jste ve velkém stresu. Pomůže vám uvolnit se a nadechnout se, když budete mít pocit, že to nejvíce potřebujete.

Přírodní lék na úlevu od úzkosti

Úzkost může způsobit různé příznaky. Můžete se cítit nervózní, napjatí, neklidní, zažít chvění a zrychlené dýchání. Mírné sedativní vlastnosti mohou pomoci lidem, kteří bojují s úzkostí, získat zpět kontrolu. Poskytuje úlevu od úzkosti způsobené stresem, traumatem nebo incidentem. Přestože má vlastnosti konvenční anxiolytické medicíny, nezpůsobuje nežádoucí vedlejší účinky, které má mnoho léků na předpis. Dokáže navodit klidnou mysl, pomůže vám uklidnit žaludek a vrátí vás ke svým úkolům.

Silné antidepresivní účinky

Lidé trpící depresí nebo depresivními epizodami mají často problémy s hladinou energie, zvláště když se probudí. Procházet jejich každodenní rutinní prací je pro tyto lidi docela náročné. Jak jsme uvedli dříve, červený kratom má vlastnosti zlepšující náladu. Je to nejznámější kmen kratomu, pokud jde o zmírnění příznaků deprese a zvedání nálady. Může poskytnout dokonalou kombinaci efektů pro zlepšení nálady a relaxace.

Zlepšuje soustředění

Zaměření pozornosti na daný úkol může být obtížné, pokud nejste uvolněni. Když se vaše mysl trápí, nemáte energii nebo zažíváte bolest, zůstat soustředěný se může zdát jako nemožný úkol. Červený kratom vám může pomoci zlepšit soustředění. Nejlepší na tomto kmeni je, že má různé účinky, které vám pomohou zůstat soustředěný po celý den. Může vám poskytnout potřebnou energii, zmírnit příznaky úzkosti a utlumit chronickou bolest – vše, co potřebujete, abyste zůstali soustředění a dokončili svou práci.

Jak na kratom prodej? Nakupujte kratom od spolehlivých dodavatelů. V eshopu Greenherbs.cz pořídíte všechny druhy kratomu. Spolehnout se můžete a vysokou kvalitu a výhodné ceny. Najdete zde také všechny potřebné informace, které potřebujete o kratomu vědět.