Otevřený svět

Novinky a zajímavosti z celého světa

Ostatní

Čača a gruzínský čaj, poklady Kavkazu

Za horskými vrcholy Kavkazu se skrývají poklady, které nejsou jen prosté nápoje, ale živé vyjádření gruzínské kultury a pohostinnosti. Čača, silná a aromatická pálenka a gruzínský čaj spojený s tradicí, naplní vaše chuťové pohárky. Své místo mají i tradiční gruzínská vína. Připravte se na cestu za těmito nezapomenutelnými lahůdkami, které představují srdce a duši Gruzie.

Gruzínský čaj pro perfektní večer

V Gruzii není čaj pouze nápojem, je to rituál spojený s pohostinností a společenským životem. Tradiční gruzínský čaj, známý jako „čuri,“ se často podává v charakteristických sklenicích, doprovázený hojnými dávkami cukru a domácími sladkostmi. Ovšem nejdůležitější je samotný proces přípravy čaje. Gruzínský čaj se připravuje z čajových lístků smíchaných s bylinkami, jako je máta nebo citronový balzám, což přidává nápoji unikátní aromatický rozměr. Gruzínský čaj není pouze lahodný nápoj, je to symbol setkávání, sdílení a radosti z každodenních okamžiků.

Čača, chacha, jinak také gruzínská vodka

Čača, známá také pod názvem chacha, představuje neodmyslitelnou součást gruzínské kulturní a společenské scény. Tato pálenka z hroznové šťávy, vznikající jako vedlejší produkt při výrobě vína, má své kořeny v tradiční gruzínské řemeslné výrobě. Oproti běžným vodkám se čača vyznačuje charakteristickou chutí a silným aroma, které je důsledkem postupu destilace v měděných kotlích. Mnohdy se čača ochucuje bylinkami nebo ovocem, což dodává nápoji další chutě.

Gruzínská vína nabízí výjimečnou chuť

Gruzie, země s bohatým vinařským dědictvím, očarovala svět nejen svými malebnými vinicemi, ale i lahodnými gruzínskými víny, která jsou autentickým odrazem gruzínské historie a kultury. S kořeny sahajícími do dávné minulosti jsou gruzínská kvevri vína spojena s tradiční výrobou v kvevri, hliněných amforách pohřbených v zemi. Tato unikátní metoda výroby nejen dává vínům nezaměnitelný charakter, ale přináší také zážitek, který se stává cestou do srdce Gruzie.

Rozmanitost hroznových odrůd a klimatických podmínek v Gruzii vytváří bohatou a pestrou paletu chutí. Od elegantních bílých po robustní červená vína se každé víno stává výjimečným vyjádřením regionální identity. Gruzínská vína nejsou pouze nápojem, ale jedinečným příběhem spojeným s půdou, historií a pohostinným duchem této kavkazské perly, který láká milovníky. Ochutnejte gruzínská bílá vína, gruzínská červená vína a gruzínská růžová vína. Ujišťujeme vás, že si je zamilujete.

Degustační sady gruzínského vína

Nevíte, které víno si vybrat? Zkuste degustační sady gruzínského vína. Možná potřebujete zajímavé osvěžení na večírek nebo jen nechcete zdlouhavě vybírat jednotlivé láhve. Nechte se okouzlit světem kavkazských chutí.