Otevřený svět

Novinky a zajímavosti z celého světa

Ostatní

Vyzkoušejte vegetariánskou stravu. Je nejen zdravá, ale také barevná a chutná

Vegetariánství je jedním ze stylů stravování. Vegetariáni ze svého jídelníčku vyřazují maso a masné produkty. Jaké mají důvody? Jsou různé – etické, náboženské, zdravotní nebo ekologické. Vegetariánská strava je nejen zdravá, ale také nabízí celou řadu výhod. Navštivte nějaké vegetariánské bistro, kde ji můžete ochutnat.

Jaké výhody nabízí vegetariánská strava?

Díky vegetariánskému způsobu stravování přijímá naše tělo menší množství tuků živočišného původu a více vlákniny. Ta je obsažená nejen v ovoci a zelenině, ale také v celozrnných produktech. Díky tomu dochází k redukci váhy. Vyšší obsah vlákniny ve stravě zrychluje metabolismus a umožňuje správné fungování střev. Rostlinné potraviny neobsahují cholesterol. Díky tomu nebudete mít vysoký krevní tlak a cholesterolu v krvi také bude méně.

Chutné vegetariánské pokrmy nabízejí různá vegetariánská bistra

Jedno méně tradiční vegetariánské bistro se nachází v Praze. Je to Green Table. Čím je netradiční? Kromě bistra zde naleznete také multifunkční coworkingový prostor. Jejich společným jmenovatelem je udržitelnost. Kromě pestrého výběru vegetariánských pokrmů, které se připravují ze sezónních suroviny nejvyšší kvality, je bistro dokonalým místem vhodným pro práci nebo setkávání s kolegy či přáteli. Poskytuje inspirativní a autentické prostředí podporující kreativitu a spolupráci.

Vegetariánské bistro Green Table propaguje a zastává moderní a udržitelnou gastronomii. Klade důraz na lokálnost a sezónnost. Cizí mu není ani respekt k přírodě a životnímu prostředí. Pokrmy, které zde můžete ochutnat, se zde připravují každý den čerstvé a to přímo na místě. Snoubí se zde kvalitní a zdravá výživa společně s udržitelností. Tak neváhejte a pokud míříte do Prahy Green Table rozhodně navštivte.