Otevřený svět

Novinky a zajímavosti z celého světa

Ostatní

Umag – nejen město tenisu

Umag patří mezi velká letoviska nacházející se v severozápadní části Istrie – romantické perle Jadranu. Svým návštěvníkům poskytuje různé možnosti ubytování (zajímavou nabídku naleznete na webu ubytovanivchorvatsku.cz), zábavy i odpočinku. Je to navíc dovolená levně. Někdy bývá toto středisko označováno jako město tenisu a to díky velkému množství tenisových kurtů a tenisovému turnaji, který se zde každoročně koná.

Základní informace o městě

Jedná se o starobylé město a přístav a zároveň významné přímořské lázeňské centrum. Pojedete-li do Chorvatska od severu, je to první chorvatské město, kterým budete projíždět. Někdy díky tomu bývá označováno jako brána do Istrie. Umag je oblíbené a rušné letovisko, které v sobě kombinuje dávnou historii a moderní současnou architekturu. Některé historické pamětihodnosti mají svůj vznik až v dávné době antické.

Pokud do města zavítáte, můžete se těšit na kvalitní ubytování chorvatsko, širokou nabídku služeb a příjemené prostředí dokonale vybavených pláží. Okolní mělčiny skýtají dokonalé podmínky pro rybolov. Úlovky místních se zpracovávají ve zdejších závodech.

Staré centrum se rozkládá na malém poloostrůvku, který obklopují dva mělké zálivy. V severním zálivu objevíte přístav s jachtařskou marinou. Nová výstavba se postupně rozrůstá na pevninské části. Díky dokonalé vybavenosti v tomto městě nabízí dovolená Chorvatsko příjemný pobyt.

Možnosti ubytování

Rozhodnete-li se zde strávit nějaký čas, můžete využít různé možnosti kvalitních ubytovacích služeb. Nacházejí se zde luxusní i rodinné hotely, hotelové apartmány nebo kempy, které se zaměřují na ekologii. Samozřejmostí je i ubytování v soukromí a to jak přímo ve městě, tak i v jeho okolí.

Pokud milujete kempování, můžete využít nabídku čtyřhvězdičkového Park Umag, který se nachází nedaleko města.