Otevřený svět

Novinky a zajímavosti z celého světa

Novinky Ostatní Zajímavosti Ze světa

Tato pákistánská rodina je držitelem rekordu za to, že se narodila ve stejný den

Unikátní světový rekord drží zvláštní rodina v pákistánské Larkaně. Všech devět členů rodiny má jedno společné: všichni se narodili 1. srpna.

Podle Guinessovy knihy rekordů „devítičlennou rodinu tvoří otec Ameer Ali; matka Khudeja; a sedm dětí ve věku 19–30 let: Sindhoo, dvojčata Sasui a Sapna, Aamir, Ambar a mužská dvojčata Ammar a Ahmar. Pozoruhodné je, že všichni mají stejné narozeniny: 1. srpna. To je světový rekord pro nejvíce členů rodiny narozených ve stejný den.“

Datum je pro Ameera a Khudeju extra speciální, protože je to také výročí jejich svatby. Vzali se v den svých narozenin v roce 1991, přesně rok předtím, než se jim narodila nejstarší dcera.

Společnost zabývající se knihami rekordů dále zmínila, že sedm dětí Mangi také drží rekord v počtu sourozenců narozených ve stejný den. Rekord dříve drželo pět dětí z rodiny Cummins (USA), které se všechny narodily 20. února mezi lety 1952 a 1966. Do doby, než byla objevena rodina Mangi, šlo o jediný ověřený příklad rodiny, kde se narodilo pět dětí se shodnými narozeninami.

Ameer byl „překvapen a potěšen“ poté, co se jeho první dítě, Sindhoo, narodilo 1. srpna 1992, kdy měl stejné narozeniny jako on a jeho manželka. Říká, že on a Khudeja byli stejně překvapeni, když každý další porod proběhl ve stejný den. Viděli to jako „dar od Boha“.

Každé dítě bylo počato a narozeno normálně. Khudejův porod nebyl nikdy vyvolán brzy a žádný nebyl předčasně porozen císařským řezem.