Otevřený svět

Novinky a zajímavosti z celého světa

Novinky Ostatní Zajímavosti Ze světa

Soutěž o nejdelší polibek byla ukončena

Nové Dillí:

Věděli jste, že existuje kategorie ‚nejdelší světový rekord v polibku‘? Guinness World Records jej deaktivoval v roce 2013, protože soutěž byla příliš nebezpečná a některá pravidla byla v rozporu s aktuálními a aktualizovanými zásadami držitele rekordů.

Pravidla Guinnessovy knihy rekordů pro nejdelší polibek byla následující:

– Jak je uvedeno v Guinessově knize rekordů, „polibek musí být nepřetržitý a rty se musí neustále dotýkat“. Pár bude diskvalifikován, pokud se rty rozestoupí. Soutěžící mohou během pokusu konzumovat tekutiny brčkem, ale rty se nesmí oddělit.

– Pro pár je důležité být neustále vzhůru.

– Při pokusu musí stát a nesmí být podepřeny žádnými pomůckami.

– Nejsou povoleny žádné přestávky na odpočinek.

– Nelze nosit plenky/plenky pro dospělé nebo vložky pro inkontinenci. Párům bylo povoleno používat toaletu, ale musí se při tom líbat. 

Protože přestávky na odpočinek nebyly povoleny a překonání rekordu se prodlužovalo a prodlužovalo, účastníci byli náchylní podlehnout nebezpečím spojeným s nedostatkem spánku, jako je psychóza, uvedla Guinnessova kniha rekordů. 

Vyskytlo se několik případů, kdy soutěžící trpěli špatnými následky kaskadérského kousku.

V roce 1999 byli držitelé rekordů z Izraele Karmit Tzubera a Dror Orpaz „sotva při vědomí“ poté, co se líbali 30 hodin 45 minut. Přestože soutěž vyhráli, byli okamžitě převezeni do nemocnice, kde je ošetřili z únavy. Karmit a Dror vyhráli cestu kolem světa a 2 500 $ (2 06 775 Rs) v hotovosti.

Jeden ze soutěžících – v soutěži v roce 2004 – musel být „resuscitován kyslíkem“. 37letý Andrea Sarti (Itálie) líbal svou přítelkyni Annu Chen (Thajsko) 31 hodin 18 minut. 

V roce 2011 jedna žena omdlela po pouhých 30 minutách soutěže. 

Světový rekord v nejdelším polibku vytvořil thajský pár Ekkachai a Laksana Tiranarat v roce 2013. Jejich polibek trval 58 hodin 35 minut. Pár, který rekord vyhrál v roce 2011, si odnesl hlavní cenu 100 000 thajských bahtů (23 465 Rs) a dva diamantové prsteny v hodnotě 100 000 bahtů (2 34 650 Rs). 

Guinnessův světový rekord nahradil světový rekord v nejdelším polibku nejdelším líbacím maratonem.